Ispis

Četrdeset turističkih agencija dobilo certifikat ISO 9001:2008

Kreirano Petak, 17 Listopad 2014 18:58
Hitovi: 3342

9001Četrdeset turističkih agencija Udruge hrvatskih putničkih agencija (UHPA) s uredom UHPA-e u svoje poslovanje uvelo je sustav upravljanja kvalitetom prema međunarodnoj normi ISO 9001:2008 čime je UHPA postala prva strukovna udruga u turizmu u Hrvatskoj sa spomenutim certifikatom i jedna od rijetkih udruga turističkih agencija u Europi i svijetu čiji su članovi zajedničkim radom i suradnjom stekli spomenuti certifikat. Prihvaćanjem ISO norme i uvođenjem certificiranog sustava kvalitete agencije pokazuju posvećenost prema stalnom unapređenju kvalitete usluge, ali time je još važnija stvarna posvećenost turističkih agencija prema željama i potrebama svojih kupaca i korisnika usluga. Stoga je uvođenje sustava upravljanja kvalitetom podržalo i Ministarstvo turizma.

Projekt ISO certifikacije UHPA je pokrenula 2012. godine s certifikacijskom kućom Lloyd's Register Quality Assurance i konzultantskom tvrtkom IQ d.o.o. te je okupljene članove pozdravio i Ivan Čupić iz certifikacijske kuće LIoyd's Register Quality Assurance: „Primjena sustava upravljanja kvalitetom u turističkim agencijama pomaže agencijama pri ispunjavanju sadašnjih i budućih potreba svojih klijenata  na učinkovit i djelotvoran način, te osigurava da proizvodi i usluge dosljedno ispunjavaju zahtjeve klijenata kao i zakonske zahtjeve.“

Više podataka možete saznati na internetskoj stranici www.mint.hr.

Izvor:MINT

Portal Svijet kvalitete koristi kolačiće (cookies) zbog pružanja bolje funkcionalnosti portala. Nastavkom pregleda portala slažete se s korištenjem kolačića. Postavke kolačića možete podesiti u svojem internetskom pregledniku. Više podataka o kolačićima i vašoj privatnosti možete saznati na Privatnost korisnika.

Prihvaćam kolačiće