Ispis

Održano CROLAB predavanje Lean Six Sigma

Kreirano Srijeda, 21 Ožujak 2018 08:36
Hitovi: 2229

m12Lidija Sarta, voditeljica edukacija i konzaltinga iz Metroteke, održala je predavanje Lean Six Sigma – Poboljšanje kvalitete usluge i organizacije laboratorija, zajedno s kolegicom Lucijom Kurte iz INA d.d. koja je govorila o primjeni lean metodologije u naftnom laboratoriju.

Predavanje se održalo 08.03.2018. na Fakultetu strojarstva i brodogradnje u Zagrebu, u organizaciji CROLAB-a za članove Kluba analitičkih laboratorija.

Cilj predavanja bio je upoznavanje s metodologijom i mogućnostima primjene u laboratorijima. Na konkretnim primjerima moglo se vidjeti kako se metodologija primjenjuje u praksi te koji su mogući benefiti primjene. Sistematičnim pristupom, egzaktno postavljenom metrikom, edukacijom zaposlenika, uspostavom organizacije koja omogućava poboljšanja i njeguje takvu kulturu te potporom uprave moguće je uz relativno malo uloženog truda i resursa ostvariti velika i zamjetna poboljšanja procesa, proizvoda i usluga na zadovoljstvo klijenata i zaposlenika.

Iako većina zaposlenika uglavnom zna što bi trebalo učiniti i unaprijediti,  nedostaje nam odgovor na pitanje kako. Predavačice su pokušale dati odgovor upravo na to pitanje. Dobar odaziv na predavanje i mnogo postavljenih pitanja upućuju na želju i potrebu da se poslovanje unaprijedi u svim segmentima te na spoznaju da poboljšanje više nije alternativa koju možemo odabrati nego jedina razumna mogućnost koju treba prihvatiti.

kal1

kal2

IMG 20180308 123849

IMG 20180308 121008


Izvor:METROTEKA

Portal Svijet kvalitete koristi kolačiće (cookies) zbog pružanja bolje funkcionalnosti portala. Nastavkom pregleda portala slažete se s korištenjem kolačića. Postavke kolačića možete podesiti u svojem internetskom pregledniku. Više podataka o kolačićima i vašoj privatnosti možete saznati na Privatnost korisnika.

Prihvaćam kolačiće