Europska komisija pokreće novu Nagradu za sigurnost proizvoda kako bi nagradila društva koja se ističu po sigurnosti proizvoda.
Nagrade pobjednicima u rujnu će uručiti Věra Jourová, Europska povjerenica za zaštitu potrošača. Svi potrošači očekuju i zaslužuju sigurne proizvode.Ovom novom nagradom odat će se priznanje društvima koja svoje poslovanje temelje na sigurnosti, nadilazeći pritom uvjete EU-a. Namijenjena je onima koji inoviraju i ulažu u svoje proizvode i usluge kako bi oni bili sigurniji, podižući pritom standarde za zaštitu potrošača diljem Europe.
Priznanje i za velika i za mala društva
Dodjeljuje se 12 nagrada: šest u kategoriji „prodaja na internetu” i šest u kategoriji „proizvodi za njegu djece”. Zlatna, srebrna ili brončana nagrada u svakoj će se kategoriji dodijeliti trima MSP-ovima i trima većim društvima.
Nagrade pobjednicima uručit će povjerenica Jourová na svečanoj dodjeli koja će se u rujnu održati u Bruxellesu. Pobjednici će također dobiti priliku podijeliti svoje ideje i najbolje prakse s kolegama iz iste grane gospodarstva.
Više podataka možete saznati na www.ec.europa.eu.
Izvor:EK