Četvrtak 28 Stu 2024
Ispis

18. Bureau Veritas dani- predavanja i radionice

bvcBureau Veritas organizira 18. Bureau Veritas dane koji će se održati u terminu od 14. - 16. 10. 2015.

u Hotelu SPA Golfer, Lifeclass terme Sveti Martin. Konferencija koju svake godine organizira Bureau Veritas je prilika za međusobnu raspravu i razmjenu iskustva. Program konferencije se sastoji od radnog dijela koji obuhvaća predavanja i radionice te od neformalnog dijela za druženje tijekom svečane večere i izleta.

Neke od tema koje će biti obrađene na predavanjima i radionicama bit će predstavljene putem tvrtki s višegodisnjim iskustvom u održavanju sustava upravljanja:
1. Praktični primjeri analize rizika u realizaciji proizvoda - Predavač Vedrana Despot Štefanovic diplomirala je na Prehrambeno-biotehnološkom fakultetu u Zagrebu gdje je ujedno i magistirala. Trenutno je zaposlena  u Jadran-Galenskom labaratoriju d.d. u području upravljanja kvalitetom.
Cilj ove radionice je ponuditi praktična rješenja za učinkovito upravljanje rizicima. Kroz interaktivnu radionicu i otvorenu diskusiju sudionici će imati priliku primjeniti različite metodologije korisne u poslovanju, razlicitim fazama realizacije proizvoda te aspektima kvalitete istih.

2. ISO 9001 i ISO 14001 u godini promjena – novi koncepti sustava upravljanja i najznačajnije izmjene –  Predavač  Dejan Grahovac diplomirao je i magistrirao na Fakultetu elektronike i računarstva Sveučilišta u Zagrebu. Vodeći auditor, predavač i konzultant, zasposlen je u vlastitoj tvrki Ascendo Alpha d.o.o.  za poslovno savjetovanje.
Revizije sustava upravljanja kvalitetom i sustava upravljanja zaštitom okoliša uvode veliki broj novih zahtjeva koji će imati značajni utjecaj na postojeće sustave upravljanja. Predavanje daje osnovne informacije o konceptu revidiranih sustava upravljanja i ukratko prezentira najznačajnice izmjene.

3. Primjena metoda za obradu rizika i prilika u sustavu upravljanja kvalitetom
Na radionici koju će  voditi  Dejan Grahovac obradit će se novi zahtjev norme norme ISO 9001:2015 koji se odnosi na radnje za obradu rizika i prilika u sustavu upravljanja kvalitetom. Nova revizija norme ISO 9001 više ne sadrži zahtjev za preventivnim radnjama, međutim smisao preventivnih radnji ostaje, u obliku identifikacije rizika i prilika.  Radionica na praktičan način obrađuje načine i metode pomoću kojih se mogu utvrditi i obraditi rizici i prilike, integrirati radnje za njihovu obradu u sustav upravljanja kvalitetom te vrednovati njihovu djelotvornost.

4. Upravljanje vremenom- Predavač Biljana Delić, grupni terapet u čijem je fokusu rada savjetovanje djece, mladih i odraslih uz psihodijagnostiku. Stekla je iskustvo u organizacijskoj psihologiji vezano uz razvoj timova.
U ovom predavanju približit će Vam važnost određivanja ciljeva i prioriteta poštivanja misije, vizije i strategije, klasificiranje i rangiranje poslova, analize vremena te uspješno upravljanje vremenom koji je ujedno i nužni uvjet za kvalitetu života i rada.

5. 14001 Sustav upravljanja zaštitom okoliša, Jedan sustav – više lokacija- Dip.ing naftnog rudarstva Sonja Štiglić, rukovoditelj je Službe zaštite okoliša u Jadranskom naftovodu već 14 godina. Sudjeluje u implementaciji sustava upravljanja okolištem te drugih normi u u tvrtki. Vodeći je auditor za normu ISO 14001.
Cilj predavanja je pojasniti implementaciju upravljanja zaštitom okoliša u jednom sustavu, pod jedinstvenom politikom, a istovremeno prilagođeno specifičnostima pojedine lokacije. Prepoznavanje, dokumetiranje i praćenje aspekata zaštite okoliša na različitim lokacijama. Jedinstveno praćenje zakonskih odredbi i implementacija. Na jedinstvenom primjeru objasnit će se naknadna certifikacija jednog (novog) dijela sustava.

Više podataka možete saznati na internetskoj stranici www.bureauveritas.hr.


Izvor:BVC

1
17
Siq N
10
Dnv L Nov
16 1
5
8
4
Crolablogo
13
25 TUV
11
Adria Logo
HGK Grb
24 M
Icr M

BVC

SEMINARI

SGS

KONFERENCIJE

SUSTAVI UPRAVLJANJA

METROTEKA

SIQ

NAJČITANIJE

Izrada priručnika kvalitete

n pkPriručnik kvalitete opisuje sustav upravljanja kvalitetom u skladu s uspostavljenom politikom kvalitete i ciljevima kvalitete. On može sadržavati cjelokupni sustav upravljanja kvalitetom, uključujući i sve potrebne dokumentirane postupke.

 

Novo izdanje norme ISO 9001:2015

n 9001Radna grupa naziva TC 176/SC 2 Quality systems ISO tehničkog odbora Technical Committee ISO/TC 176 - Quality management and quality assurance koji je odgovoran za donošenje norma iz područja upravljanja i osiguravanja kvalitete izrađuje novo izdanje norme ISO 9001 koja se planira objaviti krajem 2015. godine.

 

Politika i ciljevi upravljanja okolišem prema ISO 14001:2004

n 14001Norma ISO 14001:2004 Sustavi upravljanja okolišem – Zahtjevi s uputama za uporabu navodi zahtjeve za sustav upravljanja okolišem koji će organizaciji omogućiti razvoj i primjenu politike i ciljeva koji uzimaju u obzir zakonske zahtjeve i informacije o značajnim aspektima okoliša.

 

Ishikawa dijagram

n ishiIshikawa dijagram (dijagram uzroka i posljedica, C&E dijagram, “riblja kost”) počeo je razvijati prof. Kaoru Ishikawa na Sveučilištu u Tokiju 1943. godine. Ishikawa dijagram predstavlja jednostavnu i vrlo korisnu metodu za sagledavanje što više mogućih uzroka koji dovode do posljedice/problema koji se analizira

 

PDCA krug (Demingov krug)

n pdcaProcesni pristup je jedno od osnovnih načela upravljanja kvalitetom u skladu s normom ISO 9001, a bazira se na postavci da je za učinkovito funkcioniranje organizacije nužno utvrditi njene međusobno povezane radnje (procese) te njima upravljati na jednostavan, učinkovit i efikasan način.

 

Izdanja norme ISO 9001

n rev9001Norma ISO 9001 određuje zahtjeve sustava upravljanja kvalitetom koji su primjenjivi za sve organizacije bez obzira na njihovu vrstu i veličinu. Ova norma promiče prihvaćanje procesnog pristupa. Norma propisuje kako organizacija mora uspostaviti, dokumentirati, primijeniti i održavati sustav upravljanja kvalitetom

 

Zadovoljstvo kupca

n kupKupac je osoba ili organizacija koja prima proizvod, a zadovoljstvo kupca je predodžba kupca o razini do koje su ispunjeni njegovi zahtjevi. Svaka organizacija živi od svojih kupaca koji su manje ili više zadovoljni. Mnoge norme za sustave upravljanja propisuju zahtjeve u kojima se mora pratiti i poboljšavati zadovoljstvo kupaca.

 

Postupak akreditacije laboratorija

n akrOpisujemo faze kroz koje treba proći laboratorij koji se želi akreditirati. Faze postupka akreditacije su opisane na temelju HAA Pravila za akreditaciju koja je objavila Hrvatska akreditacijska agencija (HAA). Opisujemo postupak akreditacije od upita za akreditaciju do dobivanja Potvrde o akreditaciji na osnovu vlastitog iskustva akreditiranog laboratorija.

 

Dobra laboratorijska praksa

n dlpDLP - Dobra laboratorijska praksa (GLP - Good Laboratory Practice) je sustav upravljanja laboratorijima koji osigurava pouzdanost rezultata ispitivanja koja provode laboratoriji. Dobra laboratorijska praksa se primjenjuje u laboratorijima radi poboljšavanja rada laboratorija.

 

Zbog čega je važna dobra poslovna komunikacija?

n komPoslovna komunikacija pomaže organizacijama u boljem funkcioniranju i ostvarivanju uspjeha na poslovnom planu. Dobro komuniciranje među osobljem, ali i prema javnosti organizacije dovodi do njenog uspješnijeg rada, a tako i do postizanja željenog profita i zarade što je cilj većine organizacija u svijetu.

 

Kako provesti unutrašnji audit

n audUnutrašnji audit (interni audit) se provodi zbog toga što se pomoću njega želi ocijeniti vlastiti sustav upravljanja, pronaći nedostatke u tom sustavu i što prije ih ispraviti. Kako najbolje provesti unutrašnji audit muči mnoge organizacije.

 

Razlike između pritužbi i žalbi

n pizZahtjevi mnogih norma propisuju da organizacije moraju rješavati pristigle pritužbe ili žalbe. Riječ pritužba je isto što i prigovor, a riječ žalba je isto što i priziv. Ovdje ćemo objasniti koje su razlike između pritužbi/prigovora i žalbi/priziva kroz pregled zahtjeva triju norma u kojima se propisuje rješavanje pritužbi i žalbi.

 

Što je ''calibration''?

n umjEngleska riječ ''calibration'' ponekad zadaje izvjesne glavobolje budući da se ne može jednoznačno prevesti na hrvatski jezik. Iako joj je osnovno značenje 'umjeravanje', ipak ponekad označava i druge aktivnosti koje nisu umjeravanje. U ovom članku ukratko je opisano koje su osnovne situacije u kojima se susrećemo s riječi 'calibration' i što one znače u tehničkom smislu.

 

LITERATURA

MENADŽMENT

EG

LINKOVI

Portal Svijet kvalitete koristi kolačiće (cookies) zbog pružanja bolje funkcionalnosti portala. Nastavkom pregleda portala slažete se s korištenjem kolačića. Postavke kolačića možete podesiti u svojem internetskom pregledniku. Više podataka o kolačićima i vašoj privatnosti možete saznati na Privatnost korisnika.

Prihvaćam kolačiće