Četvrtak 28 Stu 2024
Ispis

Certifikacijski program 'Biti coach'

biticOsmomjesečni certifikacijski program 'Biti coach' se održava u Zagrebu i počinje 19. 2. 2016. Biti coach je program edukacije za coaching profesiju.

Certificirani voditelji i coachevi s višegodišnjim iskustvom i svojom praksom razvili su ovaj edukacijski program temeljem curriculuma na poslijediplomskom studiju Ekonomskog fakulteta u Zagrebu te međunarodnih coaching škola i edukacija. Coaching je skup aktivnosti usmjerenih razvoju pojedinaca ili timova. Taj se skup aktivnosti odvija u ravnopravnom odnosu zasnovanom na povjerenju između coacha i klijenta, a u fokusu je rad na resursima i / ili rješenjima važnim za klijentov osobni ili profesionalni kontekst (prema definiciji EMCC).

Certifikacijski program je zasnovan na edukacijskim iskustvima i kvalitetnim programima koje su usvojili i zatim prenosili treneri programa, usmjeren je na hrvatsko okruženje i pod utjecajem iskustava u coaching praksi u Hrvatskoj. Polaznik pristupa certifikaciji nakon što zadovolji sve dijelove programa (radionice, coaching, coaching praksu, zadatke i literaturu). Certifikacija se sastoji od pismene provjere znanja i pokaznog coachinga.

Program je namijenjen:
Svima koje se žele profesionalno baviti coachingom
Stručnjacima za razvoj ljudskih resursa i budućim internim coachevima
Stručnjacima koji se već bave coachingom, u svrhu sistematizacije znanja i jačanja svoje prakse
Konzultantima koji žele proširiti paletu usluga koje nude svojim klijentima
Menadžerima s iskustvom u vođenju, koji žele proširiti svoje liderske kompetencije
Profesionalcima i svima ostalima koji žele djelotvorne alate kojima će bolje upravljati vlastitom karijerom, kvalitetnije komunicirati u profesionalnom i privatnom životu

Polaznici odmah počinju s coachingom: prvo s vlastitim coaching procesom s voditeljima programa, a zatim i coaching praksu, koja se odvija pod supervizijom voditelja. Stručnost i iskustvo voditelja, bogatstvo metoda, praksa, brojni zadaci i literatura polaznicima pružaju bogat doživljaj coaching edukacije, te zdravu osnovu za pokretanje vlastite coaching prakse. Pored literature na engleskom, voditelji su kreirali i bogatu coaching skriptu na hrvatskom jeziku.

Voditelji programa
Dragan Knežević
-Od 1996 radio kao konzultant i voditelj za veliki broj međunarodnih organizacija u Nizozemskoj
-2004. završava postlijediplomski studij iz coachinga u Utrechtu, Nizozemska
-u Zagrebu osniva tvrtku Alter Ars koja se primarno bavi coachingom i edukacijom
-Coaching je predavao na Ekonomskom fakultetu u Zagrebu u sklopu poslijediplomskog studija iz Vodstva
-Coachinga sa voditeljima, timski coaching i grupni coaching su u fokusu angažmana
-U svom jedinstvenom coaching pristupu integrira veliki broj razvojnih coaching metoda i alata
-Coaching i seminare koje vodi su evaluirani kao inspirativni, inovativni i interaktivni
-Član predsjedništva i jedan od osnivača Hrvatske udruge za coaching gdje je i voditelj supervizije za coacheve
-Član EMCC udruge za mentoring i coaching te udruga HR centar i MBA udruge

Renata Takač-Pejnović
-Dvadeset godina iskustva na vodećim pozicijama u domaćim i internacionalnim korporacijama
-Certifikati: upravljanja ljudskim resursima, IGW Systemic Gestalt, Jungian coaching and consulting certifikat
-MA in Leading Innovation and Change, York St. John University, UK
-U sklopu EU projekata i suradnji sa studentskim tijelima, gostujući predavač na domaćim i stranim fakultetima
-Train-the-trainer, konzalting, theatre in education, psihodrama, medijacija i brojne druge edukacije
-Bogato iskustvo u projektima razvoja ljudskih resursa u profitnim i neprofitnim organizacijama, te osobnog razvoja
-Eklektičan razvojni pristup maksimalno prilagođen korisniku
-Osnivački član Hrvatske udruge za coaching, voditeljica Akademije HUCa
-Članica EMCCa i research predstavnica EMCCa za Hrvatsku

Više informacija o programu pronaći ćete na stranici www.biti.coach.hr.


Izvor:COGNITA

1
17
Siq N
10
Dnv L Nov
16 1
5
8
4
Crolablogo
13
25 TUV
11
Adria Logo
HGK Grb
24 M
Icr M

BVC

SEMINARI

SGS

KONFERENCIJE

SUSTAVI UPRAVLJANJA

METROTEKA

SIQ

NAJČITANIJE

Zbog čega je važna dobra poslovna komunikacija?

n komPoslovna komunikacija pomaže organizacijama u boljem funkcioniranju i ostvarivanju uspjeha na poslovnom planu. Dobro komuniciranje među osobljem, ali i prema javnosti organizacije dovodi do njenog uspješnijeg rada, a tako i do postizanja željenog profita i zarade što je cilj većine organizacija u svijetu.

 

PDCA krug (Demingov krug)

n pdcaProcesni pristup je jedno od osnovnih načela upravljanja kvalitetom u skladu s normom ISO 9001, a bazira se na postavci da je za učinkovito funkcioniranje organizacije nužno utvrditi njene međusobno povezane radnje (procese) te njima upravljati na jednostavan, učinkovit i efikasan način.

 

Politika i ciljevi upravljanja okolišem prema ISO 14001:2004

n 14001Norma ISO 14001:2004 Sustavi upravljanja okolišem – Zahtjevi s uputama za uporabu navodi zahtjeve za sustav upravljanja okolišem koji će organizaciji omogućiti razvoj i primjenu politike i ciljeva koji uzimaju u obzir zakonske zahtjeve i informacije o značajnim aspektima okoliša.

 

Izrada priručnika kvalitete

n pkPriručnik kvalitete opisuje sustav upravljanja kvalitetom u skladu s uspostavljenom politikom kvalitete i ciljevima kvalitete. On može sadržavati cjelokupni sustav upravljanja kvalitetom, uključujući i sve potrebne dokumentirane postupke.

 

Dobra laboratorijska praksa

n dlpDLP - Dobra laboratorijska praksa (GLP - Good Laboratory Practice) je sustav upravljanja laboratorijima koji osigurava pouzdanost rezultata ispitivanja koja provode laboratoriji. Dobra laboratorijska praksa se primjenjuje u laboratorijima radi poboljšavanja rada laboratorija.

 

Postupak akreditacije laboratorija

n akrOpisujemo faze kroz koje treba proći laboratorij koji se želi akreditirati. Faze postupka akreditacije su opisane na temelju HAA Pravila za akreditaciju koja je objavila Hrvatska akreditacijska agencija (HAA). Opisujemo postupak akreditacije od upita za akreditaciju do dobivanja Potvrde o akreditaciji na osnovu vlastitog iskustva akreditiranog laboratorija.

 

Razlike između pritužbi i žalbi

n pizZahtjevi mnogih norma propisuju da organizacije moraju rješavati pristigle pritužbe ili žalbe. Riječ pritužba je isto što i prigovor, a riječ žalba je isto što i priziv. Ovdje ćemo objasniti koje su razlike između pritužbi/prigovora i žalbi/priziva kroz pregled zahtjeva triju norma u kojima se propisuje rješavanje pritužbi i žalbi.

 

Kako provesti unutrašnji audit

n audUnutrašnji audit (interni audit) se provodi zbog toga što se pomoću njega želi ocijeniti vlastiti sustav upravljanja, pronaći nedostatke u tom sustavu i što prije ih ispraviti. Kako najbolje provesti unutrašnji audit muči mnoge organizacije.

 

Zadovoljstvo kupca

n kupKupac je osoba ili organizacija koja prima proizvod, a zadovoljstvo kupca je predodžba kupca o razini do koje su ispunjeni njegovi zahtjevi. Svaka organizacija živi od svojih kupaca koji su manje ili više zadovoljni. Mnoge norme za sustave upravljanja propisuju zahtjeve u kojima se mora pratiti i poboljšavati zadovoljstvo kupaca.

 

Novo izdanje norme ISO 9001:2015

n 9001Radna grupa naziva TC 176/SC 2 Quality systems ISO tehničkog odbora Technical Committee ISO/TC 176 - Quality management and quality assurance koji je odgovoran za donošenje norma iz područja upravljanja i osiguravanja kvalitete izrađuje novo izdanje norme ISO 9001 koja se planira objaviti krajem 2015. godine.

 

Ishikawa dijagram

n ishiIshikawa dijagram (dijagram uzroka i posljedica, C&E dijagram, “riblja kost”) počeo je razvijati prof. Kaoru Ishikawa na Sveučilištu u Tokiju 1943. godine. Ishikawa dijagram predstavlja jednostavnu i vrlo korisnu metodu za sagledavanje što više mogućih uzroka koji dovode do posljedice/problema koji se analizira

 

Što je ''calibration''?

n umjEngleska riječ ''calibration'' ponekad zadaje izvjesne glavobolje budući da se ne može jednoznačno prevesti na hrvatski jezik. Iako joj je osnovno značenje 'umjeravanje', ipak ponekad označava i druge aktivnosti koje nisu umjeravanje. U ovom članku ukratko je opisano koje su osnovne situacije u kojima se susrećemo s riječi 'calibration' i što one znače u tehničkom smislu.

 

Izdanja norme ISO 9001

n rev9001Norma ISO 9001 određuje zahtjeve sustava upravljanja kvalitetom koji su primjenjivi za sve organizacije bez obzira na njihovu vrstu i veličinu. Ova norma promiče prihvaćanje procesnog pristupa. Norma propisuje kako organizacija mora uspostaviti, dokumentirati, primijeniti i održavati sustav upravljanja kvalitetom

 

LITERATURA

MENADŽMENT

EG

LINKOVI

Portal Svijet kvalitete koristi kolačiće (cookies) zbog pružanja bolje funkcionalnosti portala. Nastavkom pregleda portala slažete se s korištenjem kolačića. Postavke kolačića možete podesiti u svojem internetskom pregledniku. Više podataka o kolačićima i vašoj privatnosti možete saznati na Privatnost korisnika.

Prihvaćam kolačiće