CROLAB seminar "Kako (ne) pisati nesukladnosti"
- Detalji
- Kreirano Petak, 23 Rujan 2016 10:43
- Hitovi: 2519
CROLAB - Udruga hrvatski laboratoriji organizira seminar naziva "Kako (ne) pisati nesukladnosti" koji će se održati 27. listopada 2016. u Hrvatskom inženjerskom savezu, Berislavićeva 6, 10000 Zagreb.
Nesukladnost se može pojaviti u bilo kojem dijelu sustava te pri bilo kojoj aktivnosti. Da bi sustav upravljanja bio samoodrživ i samokorigirajući važno je uspostaviti učinkovito upravljanje tim nesukladnostima i njihovim rješavanjem.
Sve norme za sustave upravljanja, bilo kvalitetom, okolišem, informacijskom sigurnošću ili one za kompetentnost tijela za ocjenu sukladnosti u tu svrhu previđaju nekoliko mehanizama među kojima su upravina ocjena, interni auditi, upravljanje nesukladnim proizvodom/radom, popravne i preventivne radnje te poboljšanja procesa.
Svrha ovog seminara je pružiti potrebne informacije o ovim mehanizmima, pokazati određena rješenja iz prakse, iskustva ocjenitelja kao i omogućiti slobodnu razmijenu iskustava polaznika i predavača.
IZ PROGRAMA
-što su to nesukladnosti, zašto i kako ih zapisivati te kako ih sustavno rješavati
-kako provoditi analizu uzroka
-kada pokretati popravne, a kad preventivne radnje
-što raditi s preporukama koje daju unutarnji ili vanjski auditori
-kako upravljati nesukladnim radom
-kako prikazati nesukladnosti, popravne i preventivne radnje te poboljšanja u upravinoj ocjeni
-što su to poboljšanja i kako ih provoditi
-kako auditirati poboljšanja
-koje osobine auditori moraju imati
-primjenjive norme, ILAC i HAA dokumenti
-novosti iz ISO 9001:2015 vezano uz nesukladnosti, preventivne radnje i analize rizika
-novosti iz ISO 9001:2015 vezano uz pojam dokumentirana informacija
-primjeri iz prakse
-iskustva ocjenitelja vezano uz ocjenjivanje upravljanja nesukladnostima i provođenja poboljšanja
KOME JE SEMINAR NAMIJENJEN
voditeljima laboratorija, inspekcijskih i certifikacijskih kuća
voditeljima kvalitete
auditorima i ocjeniteljima
osobama zaposlenima u laboratorijima, inspekcijskim i certifikacijskim kućama
osobama zaposlenim u tvrtkama koje imaju uspostavljen sustav upravljanja kvalitetom, okolišem i sl.
svima koji se zanimaju za ovu temu
PREDAVAČI
Olga Štajdohar – Pađen
Zaposlena u VN laboratoriju Instituta za elektroprivredu i energetiku, prvom akredi-tiranom laboratoriju u Hrvatskoj od strane HAA. Od samih početaka je vodila pripremu laboratorija za akreditaciju i kasnije unapri-jeđivanje i nadogradnju sustava te proširenje opsega akreditacije. Vodeći je auditor za normu ISO 9001 i autor brojnih članaka iz područja upravljanja kvalitetom. Član je radne skupine pri HZN koja radi na prijevodu normi ISO 9001:2015 i ISO 9000:2015. Autorica knjige „Plivati s ISO-om i ostati živ - Što je kvaliteta i kako njome upravljati u poslovnom i privatnom životu“
Mario Ančić
Diplomirani inženjer biologije. Voditelj odjela Ekologije okoliša i zamjenik voditeljice sustava kvalitete u laboratoriju Euroinspekt Croatiakontrola d.o.o. koji je certificiran prema normi ISO 9001 i akreditiran prema HRN EN ISO/IEC 17025, HRN EN ISO/IEC 17020 i HRN EN ISO/IEC 17065. Interni auditor za norme ISO 9001 i HRN EN ISO/IEC 17025. Sudjelovao u pripremi laboratorija za akreditaciju iz područja uzorkovanja i ispitivanja voda, tla i otpada. Radi na ispitivanjima iz područja plinske kromatografije.
Ana Čop
Načelnica Odjela za akreditiranje ispitnih i umjernih laboratorija u Hrvatskoj akreditacijskoj agenciji, i odgovorna za sheme HRN EN ISO/IEC 17025, HRN EN ISO/IEC 17043 i HRN EN ISO 15189. Doktorica je znanosti iz područja kemije, u HAA radi i kao vodeći ocjenitelj za ispitne laboratorije, medicinske laboratorije i organizatore ispitivanja sposobnosti. Sudjeluje u radu stručnih tijela HAA, HZN i EA. Autorica je niza radova iz područja akreditacije i fizikalne kemije.
Više podataka o seminaru možete saznati na internetskoj stranici www.crolab.hr.
Izvor:CROLAB